Bugün(20/09/19)tarihinde Anemon Otelde, 14:00 ile 17:00 saatleri arasında Ekip Eğitim Ve İstihdam Derneği ile Yuva Derneği İş birliği kapsamında “HATAYLI KADINLAR EKONOMİK KALKINMA TOPLANTISI VE PROGRAMI” düzenlendi.
Dört saat boyunca gerçekleşen programda, Yuva Derneği Proje Koordinatörü Nurgul Elçik Yuva derneğinin amaçlarını ve çalışmalarını anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. Akabinde iş birliği yaptıkları Ekip Eğitim Ve İstihdam Derneği Proje Koordinatörü İdil Siret Parlar’ı mikrofona davet etti. Ekip Eğitim ve İstihdam Derneği Proje Koordinatörü İdil Siret Parlar Ekip Eğitim Ve istihdam Derneği tanıtımı için bir sunum gerçekleştirdi.
Gerçekleştirdiği sunumda;
” Ekip Eğitim Ve İstihdam Derneği 2019 yılında bir grup İş İnsanı tarafından kurulan bir sivil toplum kuruluşludur.
Derneğimizin amacı; “Hatay başta olmak üzere, çevre illerde, uluslararası bağlamda yardıma muhtaç kişilere, engellilere, dez avantajlı kişilere, yerli halka, kadınlara, mültecilere, işsizlere, gençlere yönelik proje hazırlama, yürütme, istihdam alanları oluşturma, iş geliştirme, eğitim verme, danışmanlık sağlama, koçluk ve mentörlük hizmeti verme, kapasite geliştirme, politika üretme süreçlerine aktif olarak katılma, mesleki eğitimler verme, girişimciliği destekleme olanaklarını sağlamak” tır. İfadelerinde bulunan Parlar, sözlerine şöyle devam etti; Başta Hatay Bölgesi olmak üzere tüm ülkeye katkı sağlayan bir kuruluş olarak 2019 yılında başlatılan bir sivil toplum kuruluşu olan derneğimiz amaç ve hedeflerine ulaşmak için misyon ve vizyonundan taviz vermeden, ülkemizin işsizlik ve nitelikli iş gücü ihtiyacı sorunlarının çözümü için seferber edilmesi üzerine kuruldu.” “EĞİTİM İLE MESLEK, MESLEK İLE GELECEK KAZANDIRIYORUZ ” “Sloganı ile özdeşleşen sivil örgüt kapsamında mesleki eğitim önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak ve bu konuda liderlik yaparak, toplum ve iş dünyası arasında işbirliğinin sağlanması amaçlıyoruz” dedi. Konuşmasını sonlandıran Parlar, Başta Sayın CHP HATAY Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Mikro Kredi Şube Müdürü Levent Bulucu’ya birbirinden kıymetli emekçi ve üreten kadınlarımıza ve tüm katılımcılara katılım gösterdikleri için teşekkür etti.